Čistopis z vidnimi spremembami

Čistopisu je dodan prikaz, kjer imate spremembe vidne. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Spremembe".

Izberi paket

Čistopis z lažjim branjem členov

V posebnem prikazu čistopisa lahko besedilo sklicevanih členov berete že znotraj osnovnega člena. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Čistopis".

Izberi paket

Pri členih imate pojasnila

Če obstaja pojasnilo člena, ga dobite že pri njem. Imate več kot 2500 pojasnil FURS, ministrstev in strokovnjakov. Za prikaz pojasnil, kliknite na ikono desno poleg člena.

Izberi paket

Dodano imate kazalo predpisa

S kazalom lažje vidite strukturo predpisa in navigirate po njem.
Za prikaz kazala kliknite spodaj na "Kazalo".

Izberi paket

Lažje branje členov

"Branje člen v členu" vam v čistopisu omogoča branje besedila sklicevanih členov že znotraj osnovnega člena.

Izberi paket

Najnovejša različica besedila

Pravilnik o dodeljevanju štipendij za deficitarne poklice

DELOVNA ZAKONODAJA, PRISPEVKI -

Velja od: V uporabi od: Objavljeno:

Spremembe - samo spremenjeni členi

2. člen
(vloga za dodelitev štipendije za deficitarne poklice)
(1) Če je posebni pogoj javnega razpisa uspeh oziroma povprečna ocena, vlagatelj k vlogi za dodelitev štipendije priloži dokazilo o šolskem uspehu.
(2) Za dokazilo o šolskem uspehu šteje spričevalo oziroma obvestilo o uspehu, iz katerega so razvidne končne ocene vseh predmetov zaključnega razreda osnovne šole oziroma končne ocene vseh predmetov preteklega šolskega leta glede na šolsko leto, za katerega se uveljavlja štipendija.
(3) Skupna povprečna ocena se izračuna iz vseh ocen na dokazilu iz prejšnjega odstavka na dve decimalni številki, dodatno pa je možno kot razmejitveno merilo izračunati tudi povprečno oceno posameznih predmetov, kar se določi z javnim razpisom.
(4) Če so ocene iz dokazila iz drugega odstavka tega člena pridobljene v tujini in jih ni mogoče enačiti oziroma primerjati z ocenami, kot jih urejajo predpisi Republike Slovenije s področja šolstva, vlagatelj predloži uradno potrdilo pristojne ustanove o načinu ocenjevanja, na katerem ta navede vse možne ocene, vse pozitivne ocene in razpon posamezne ocene, če ta ni linearen. Javni sklad Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije (v nadaljnjem besedilu: sklad) na podlagi tega potrdila in dokazila o uspehu posamezno oceno pretvori v slovenski ocenjevalni sistem in izračuna povprečno oceno v skladu s tem členom. Iz potrdila mora biti tudi razvidno, kateri predmeti vlagatelja so obvezni in kateri izbirni.
(5) Vlagatelj, ki štipendijo uveljavlja na podlagi statusa iz druge do šeste alineje tretje do šeste alineje prvega odstavka 12. člena Zakona o štipendiranju (Uradni list RS, št. 56/13, 99/13 – ZUPJS-C in 8/16), vlogi priloži tudi dokazila, s katerimi dokazuje ta status.
(6) Vlagatelj, ki uveljavlja pravico do štipendije za izobraževanje na izobraževalnih programih z italijanskim učnim jezikom ali v dvojezičnih programih, opredeljenih v javnem razpisu, izkaže status pripadnika manjšine italijanske ali madžarske narodne skupnosti s potrdilom občinske samoupravne narodne skupnosti pripadnikov italijanske narodne skupnosti ali občinske madžarske samoupravne narodne skupnosti.
(6) Če tako določa javni razpis, o nadaljnjem prejemanju štipendije za deficitarne poklice odloči sklad po uradni dolžnosti v vsakem šolskem ali študijskem letu.
4. člen
(sprememba izobraževalnega programa)
(1) Štipendist, ki želi spremeniti izobraževalni program, o tem predhodno obvesti sklad. Sklad izda pisno soglasje k spremembi izobraževalnega programa, če se namerava štipendist prepisati na program, ki je v javnem razpisu, na podlagi katerega je štipendist prejel štipendijo, opredeljen kot deficitaren. V soglasju sklad štipendista opozori na spremembe z vidika štipendijskega razmerja (nadaljnje prejemanje štipendije, mirovanje, prenehanje itd.). Izdano soglasje štipendista ne zavezuje k spremembi izobraževalnega programa. Če se namerava štipendist prepisati na program, ki ni deficitaren, sklad zavrne izdajo soglasja k prepisu in štipendista opozori, da mu bo v primeru prepisa na program, ki ni deficitaren, štipendijsko razmerje prenehalo.
(2) Če štipendist ni uspešno zaključil letnika predhodnega deficitarnega programa in se po izdanem soglasju sklada vpiše v isti letnik drugega programa, ki je v javnem razpisu, na podlagi katerega je pridobil štipendijo, opredeljen kot deficitaren, mu štipendijsko razmerje v tekočem šolskem oziroma študijskem letu miruje. Štipendist najkasneje zadnji dan mirovanja skladu predloži dokazilo o uspešnem zaključku letnika novega izobraževalnega programa.
(1) Štipendist, ki želi spremeniti izobraževalni program, lahko zaprosi sklad za pojasnilo, ali bo na novem izobraževalnem programu upravičen do štipendije. Sklad v tem primeru preveri, ali izobraževalni program, na katerega se namerava prepisati štipendist, izpolnjuje pogoje za nadaljnje prejemanje štipendije, in sicer ali je program v javnem razpisu, na podlagi katerega je štipendist pridobil štipendijo, opredeljen kot deficitaren (v nadaljnjem besedilu: deficitaren program). Če program ni deficitaren, sklad štipendista opozori, da mu bo v primeru spremembe izobraževalnega programa štipendijsko razmerje prenehalo.
(2) Če sklad ob odločanju o nadaljnjem prejemanju štipendije v začetku novega šolskega ali študijskega leta ugotovi, da se je štipendist prepisal na drug deficitaren program, odloči:
– o izplačilu štipendije, če je štipendist vpisan v višji letnik glede na predhodno šolsko ali študijsko leto ali
– o mirovanju štipendijskega razmerja, če je štipendist vpisan v isti letnik glede na predhodno šolsko ali študijsko leto.
Povezane vsebine

Zastavite nam vprašanje

Vprašanja so na voljo le prijavljenim uporabnikom.
Napaka pri pošiljanju vprašanja.
Vprašanje lahko zastavijo samo prijavljeni uporabniki.
Vprašanje je prekratko.
Obogatite vprašanje z dodatnimi informacijami. Hvala!
Presegli ste kvoto vprašanj.
V trenutnem naročniškem obdobju ste porabili vsa vprašanja. Za dodatno svetovanje nas kontaktirajte.
Pri svetovanju zagotavljamo diskretnost in anonimnost.
Zahvaljujemo se za poslano vprašanje.
Potrudili se bomo, da vam odgovorimo čimprej!