Več odgovorov na vprašanja, ali se lahko s plačilo kartico, ki se glasi na fizično osebo plačuje nad 50 evrov? Kako je v primeru, da se plačilna kartica glasi na ime podjetja? Kdo je v prekršku, če se plača nad 50 evrov, plačnik ali prejemnik? Kako je v primeru plačevanja z gotovino v tujini?
Avtor: racunovodstvo.net
- Ali po novem zakonu o gotovinskem plačevanju s.p. lahko plača storitev s plačilno kartico v znesku, večjem od 50 evrov?
- V firmi knjižimo račun v vrednosti 80 evrov. Plačan je bil s kartico fizične osebe. Fizični osebi izplačamo račun na njegov osebni TRR. Ali se to šteje to za negotovinsko plačilo?
- Skladno s spremembo Pravilnika o izvajanju zakona o davčnem postopku se dobave blaga in storitev po novem smejo plačevati gotovinsko le še v primerih, če posamično plačilo ne presega 50 evrov (doslej 420 evrov). Kdo je v prekršku, če pride do plačila višjega zneska, pravna oseba, ki je plačala, ali tudi pravna oseba, ki je plačilo sprejela? Kaj v primeru, če je pravna oseba (kupec) iz Italije oz. Avstrije? Ali lahko sprejmemo gotovinsko plačilo, večje od 50 €?
- Ali omejitev plačila nad 50 evrov velja tudi za plačila v tujini?
- Smo s.p. in opravljamo gostinsko dejavnost. Kako lahko po 27.12.11 plačujemo račune, plačo delavcu, če imamo zaradi osebne tožbe blokirane vse račune
Želite videti odgovor na vprašanje?
Naročite se tukaj in pridobite dostop do vseh vsebin.
Če ste že naročnik se prijavite tukaj.