Najnovejša različica člena

Pravilnik o izboru in sofinanciranju programov javnih del

5. člen

DELOVNA ZAKONODAJA, PRISPEVKI -

Velja od: V uporabi od: Objavljeno:

Objavljeno v:

5. člen

(1) Zavod zagotavlja del sredstev za plače udeležencem programov javnih del. Pri določitvi deleža sredstev zavoda za plače udeležencem programov javnih del se upošteva določitev in razvrstitev občin oziroma regij glede na povprečno stopnjo brezposelnosti v Republiki Sloveniji oziroma strukturo brezposelnosti.

(2) Zavod zagotavlja udeležencem programov javnih del deleže plač po naslednjih merilih:

  • 80% plače v občinah, v katerih je bila povprečna stopnja brezposelnosti višja od vključno 15,0%,
  • 70% plače v občinah, v katerih je bila povprečna stopnja brezposelnosti od vključno 11,0% do 15,0%,
  • 60% plače v občinah, v katerih je bila povprečna stopnja brezposelnosti od vključno 7,0% do 11,0%,
  • 50% plače v občinah, v katerih je bila povprečna stopnja brezposelnosti do 7,0%.

(3) Kadar občina prevzame vlogo naročnika posameznega programa javnega dela, se delež zavoda za plače udeležencev določi na podlagi sedeža občine, ki je prevzela vlogo naročnika. V primeru, da občina ni naročnik programa javnega dela, se upošteva občina, v kateri se program javnih del izvaja.

(4) Pregled deležev zavoda pri financiranju plač za udeležence javnih del po občinah je priloga javnega povabila.

(5) Zavod lahko za dolgotrajno brezposelno osebo, ki je vključena v javna dela in je starejša od 55 let, za invalidno osebo, katere invalidnost je ugotovljena z odločbo pristojnega organa, in dolgotrajno brezposelno osebo, starejšo od 50 let s I. in II. ravnjo strokovne izobrazbe, zagotavlja še 50% tistega deleža plače, ki ga krije naročnik oziroma izvajalec programa javnih del.

(6) Na podlagi stanja na trgu dela lahko zavod za programe javnih del, v katere bodo vključeni samo dolgotrajno brezposelni invalidi, ter za programe javnih del, ki bodo namenjeni delu z romsko populacijo in v katere bo vključena najmanj polovica dolgotrajno brezposelnih Romov, zagotavlja 95 % delež plač udeležencem.

Povezane vsebine