Čistopis z vidnimi spremembami

Čistopisu je dodan prikaz, kjer imate spremembe vidne. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Spremembe".

Izberi paket

Čistopis z lažjim branjem členov

V posebnem prikazu čistopisa lahko besedilo sklicevanih členov berete že znotraj osnovnega člena. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Čistopis".

Izberi paket

Pri členih imate pojasnila

Če obstaja pojasnilo člena, ga dobite že pri njem. Imate več kot 2500 pojasnil FURS, ministrstev in strokovnjakov. Za prikaz pojasnil, kliknite na ikono desno poleg člena.

Izberi paket

Dodano imate kazalo predpisa

S kazalom lažje vidite strukturo predpisa in navigirate po njem.
Za prikaz kazala kliknite spodaj na "Kazalo".

Izberi paket

Lažje branje členov

"Branje člen v členu" vam v čistopisu omogoča branje besedila sklicevanih členov že znotraj osnovnega člena.

Izberi paket

Najnovejša različica besedila

Pravilnik o vrstah podatkov o oddanih javnih naročilih v preteklem letu na podlagi Zakona o javnem naročanju na vodnem, energetskem, transportnem področju in področju poštnih storitev in načinu njihovega zbiranja

JAVNA NAROČILA -

Velja od: Objavljeno:

Čistopis - neuradno prečiščeno besedilo

    1. Kazalo
1. SPLOŠNA DOLOČBA

Ta pravilnik določa vrste podatkov o oddanih javnih naročilih po Zakonu o javnem naročanju na vodnem, energetskem, transportnem področju in področju poštnih storitev (Uradni list RS, št. 72/11 – uradno prečiščeno besedilo, 43/12 – odl. US, 90/12 in 90/14 – ZDU-1I; v nadaljnjem besedilu ZJNVETPS) v preteklem letu in način njihovega zbiranja.

2. NAČIN ZBIRANJA IN VRSTE PODATKOV

(1) Podatki o javnih naročilih, oddanih na podlagi izvedenega odprtega postopka, postopka s predhodnim ugotavljanjem sposobnosti, postopka s pogajanji po predhodni objavi ali postopka s pogajanji brez predhodne objave, se zbirajo iz obvestil iz 3. točke prvega odstavka 57. člena ZJNVETPS, , podatki o javnih naročilih, oddanih na podlagi postopka oddaje naročila male vrednosti, iz obvestil iz 5. točke prvega odstavka 57. člena ZJNVETPS, podatki o izvedenih natečajih pa iz obvestil iz 7. točke prvega odstavka 57. člena ZJNVETPS.

(2) Podatki o posameznih naročilih, oddanih na podlagi okvirnega sporazuma, se zbirajo iz obvestil iz 12. točke prvega odstavka 57. člena ZJNVETPS, ki jih naročniki objavijo:

  • kadar oddajajo posamezno naročilo,
  • po odpiranju konkurence in sprejemu odločitve, kateremu ponudniku bodo oddajali posamezna naročila v določenem obdobju, ali
  • enkrat letno za vsa posamezna naročila, oddana v preteklem letu.

(3) Podatki o javnih naročilih, katerih vrednost je nižja od vrednosti iz drugega odstavka 17. člena ZJNVETPS, se zbirajo na portalu javnih naročil iz v ta namen vzpostavljene aplikacije, do katere v skladu s tretjim odstavkom 103.a člena ZJNVETPS dostopajo naročniki po ZJNVETPS.

(1) Naročnik v zvezi z oddanimi javnimi naročili, katerih vrednost je enaka ali večja od vrednosti iz drugega odstavka 17. člena ZJNVETPS, sporoči za vsako oddano javno naročilo naslednje podatke:

  1. Podatke o predmetu javnega naročila:
  • vrsta predmeta (blago ali storitev ali gradnja),
  • kategorija storitve po Seznamu storitev A ali Seznamu storitev B, ki ju določa Uredba o seznamih naročnikov, področni zakonodaji skupnosti, seznamih gradenj in storitev, obveznih informacijah v objavah, opisih tehničnih specifikacij in zahtevah, ki jih mora izpolnjevati oprema za elektronsko naročanje (Uradni list RS, št. 18/07, 12/13 in 83/14),
  • referenčne številke ali kategorije nomenklature CPV najmanj na prva tri mesta natančno,
  • opis predmeta;
  1. Podatke o vrednosti javnega naročila in trajanju izvedbe javnega naročila:
  • ocenjena vrednost naročila brez DDV,
  • pogodbena vrednost brez DDV,
  • stopnja DDV,
  • število mesecev (mesečna vrednost), za katere se odda javno naročilo, ali enkratna dobava,
  • predviden rok veljavnosti pogodbe;
  1. Podatke o postopku oddaje javnega naročila/načinu oddaje javnega naročila/izvedenem natečaju:
  • vrsta postopka (postopek oddaje naročila male vrednosti, , odprti postopek, postopek s predhodnim ugotavljanjem sposobnosti, postopek s pogajanji po predhodni objavi, postopek s pogajanji brez predhodne objave, javni natečaj),
  • merila za oddajo (najnižja cena ali ekonomsko najugodnejša ponudba),
  • ali je javno naročilo oddano po sklopih: da/ne,
  • ali je javno naročilo oddano z elektronsko dražbo: da/ne,
  • ali je javno naročilo oddano z namenom skleniti okvirni sporazum: da/ne,
  • če je javno naročilo oddano z namenom skleniti okvirni sporazum, s koliko ponudniki se sporazum sklepa,
  • če je javno naročilo oddano z namenom skleniti okvirni sporazum, ali je predvideno, da se po sklenitvi med ponudniki, vključenimi v okvirni sporazum, odpira konkurenca,
  • ali je javno naročilo oddano v okviru dinamičnega nabavnega sistema: da/ne,
  • ali je naročnik izvedel postopek oddaje javnega naročila v imenu drugega naročnika ali naročnikov: da/ne,
  • če je naročnik izvedel postopek oddaje javnega naročila v imenu drugega naročnika ali naročnikov, naziv, matična številka, naslov sedeža, kraj in poštna številka sedeža drugega naročnika ali naročnikov,
  • ali je javno naročilo oddano na podlagi skupnega javnega naročanja: da/ne,
  • če je javno naročilo oddano na podlagi skupnega javnega naročanja, naziv, matična številka, naslov sedeža, kraj in poštna številka sedeža naročnika, pooblaščenega za izvedbo skupnega javnega naročanja,
  • ali je bilo javno naročilo oddano na način, ki v kakršni koli meri upošteva kateri koli okolju prijazen mehanizem (opredelitev predmeta javnega naročila, tehnične specifikacije, merila za izbor, pogoji za ugotavljanje sposobnosti ponudnika, pogodbena določila iz obligacijskega razmerja, drugo),
  • ali je bilo javno naročilo oddano na način, ki v kakršni koli meri upošteva kateri koli socialni vidik (opredelitev predmeta javnega naročila, tehnične specifikacije, merila za izbor, pogoji za ugotavljanje sposobnosti ponudnika, pogodbena določila iz obligacijskega razmerja, drugo),
  • ali se javno naročilo nanaša na projekt in/ali program, ki se financira iz sredstev Evropske unije,
  • datum oddaje javnega naročila,
  • ali je naročnik v postopku oddaje javnega naročila izločil ponudbo, ker je bila neobičajno nizka: da/ne,
  • ali je naročnik upošteval obdobje mirovanja: da/ne;
  1. Podatke o ponudnikih:
  1. število prejetih ponudb in število prejetih elektronskih ponudb,
  2. podatke o izbranem ponudniku:
  • ali je bilo javno naročilo oddano na podlagi skupne ponudbe: da/ne,
  • ali je bilo javno naročilo oddano ponudniku, ki je predložil variantno ponudbo: da/ne,
  • država porekla izdelka ali storitve,
  • ime oziroma firmo,
  • matično ali davčno številko, če gre za ponudnika s sedežem v Republiki Sloveniji,
  • naslov sedeža,
  • kraj sedeža,
  • poštna številka sedeža,
  • država ponudnika,
  1. število ponudnikov, ki so bili iz postopka javnega naročanja izločeni zaradi pravnomočne obsodbe za kaznivo dejanje;
  1. Podatke o podizvajalcih:
  • ali je predvideno, da bodo pri izvedbi javnega naročila sodelovali podizvajalci: da/ne,
  • če je predvideno, da bodo pri izvedbi javnega naročila sodelovali podizvajalci, predvidena vrednost naročila oddanega v izvedbo podizvajalcem (brez DDV) ali predviden delež pogodbene vrednosti naročila oddan v izvedbo podizvajalcem.

(2) Če je naročnik oddal naročilo po postopku s pogajanji brez prehodne objave, podatke iz prve alineje 3. točke prvega odstavka tega člena razčleni še na okoliščine, navedene v 35. členu ZJNVETPS. Če naročnik ni upošteval obdobja mirovanja, podatke iz osemnajste alineje 3. točke prvega odstavka tega člena razčleni še na okoliščine, navedene v prvem odstavku 83.a člena ZJNVETPS.

(3) Če je javno naročilo oddano po sklopih, se podatki iz četrte alineje 1. točke, 2. točke, trinajste, štirinajste, šestnajste, sedemnajste in osemnajste alineje 3. točke ter 4. in 5. točke prvega odstavka tega člena zbirajo za vsak sklop posebej.

(4) Ne glede na prvi odstavek tega člena sporoči naročnik za naročila iz a) točke drugega odstavka 32. člena ZJNVETPS za vsako oddano javno naročilo le podatke iz prve, tretje in četrte alineje 1. točke, prve do četrte alineje 2. točke, prve, druge, tretje, četrte, pete, šeste, sedme, osme, trinajste, štirinajste, petnajste, šestnajste in osemnajste alineje 3. točke ter 4. točke prvega odstavka tega člena, razen podatka o številu ponudnikov, ki so bili iz postopka javnega naročanja izločeni zaradi pravnomočne obsodbe za kaznivo dejanje.

(5) Ne glede na prvi odstavek tega člena naročniku v obvestilu o sklenitvi okvirnega sporazuma, ki ga v skladu z osmim odstavkom 38. člena ZJNVETPS objavi na portalu javnih naročil, ni treba navesti podatka iz druge alineje 2. točke prvega odstavka tega člena.

(6) Naročnik v zvezi z oddanimi javnimi naročili, katerih vrednosti so nižje od vrednosti iz drugega odstavka 17. člena ZJNVETPS, sporoči skupno pogodbeno vrednost brez DDV in skupno število naročil, ločeno za blago, storitve in gradnje.

(7) Poleg podatkov iz prvega, drugega in šestega odstavka tega člena naročnik sporoči tudi naslednje svoje podatke:

  • naziv,
  • matično številko,
  • naslov sedeža,
  • kraj sedeža,
  • poštna številka sedeža,
  • glavna področja dejavnosti naročnika:
  1. proizvodnja, prenos ali distribucija plina in toplote,
  2. električna energija,
  3. iskanje ali črpanje nafte in plina,
  4. iskanje in pridobivanje premoga ali drugih trdih goriv,
  5. voda,
  6. poštne storitve,
  7. železniški promet,
  8. mestni železniški, tramvajski, trolejbusni ali avtobusni promet,
  9. pristaniške dejavnosti,
  10. letališke dejavnosti.

(1) Naročnik v zvezi s posameznimi naročili, oddanimi na podlagi okvirnega sporazuma, sporoči za vsa posamezna naročila oddana istemu ponudniku naslednje podatke:

  • številka objave obvestila o sklenitvi okvirnega sporazuma,
  • skupno število oddanih posameznih naročil,
  • skupna ocenjena vrednost posameznih naročil brez DDV,
  • skupna pogodbena vrednost posameznih naročil brez DDV,
  • stopnja DDV,
  • če se odpira konkurenca, število mesecev, za katere se odpira konkurenca, ali enkratno posamezno naročilo,
  • ali je bilo javno naročilo oddano na način, ki v kakršni koli meri upošteva kateri koli okolju prijazen mehanizem (opredelitev predmeta javnega naročila, tehnične specifikacije, merila za izbor, pogoji za ugotavljanje sposobnosti ponudnika, pogodbena določila iz obligacijskega razmerja, drugo),
  • ali je bilo javno naročilo oddano na način, ki v kakršni koli meri upošteva kateri koli socialni vidik (opredelitev predmeta javnega naročila, tehnične specifikacije, merila za izbor, pogoji za ugotavljanje sposobnosti ponudnika, pogodbena določila iz obligacijskega razmerja, drugo).

(2) Če se posamezna naročila nanašajo na sklop javnega naročila, se podatki iz prejšnjega odstavka zbirajo za vsak sklop posebej.

(3) Poleg podatkov iz prvega odstavka tega člena naročnik sporoči tudi podatke iz sedmega odstavka 3. člena tega pravilnika.

(1) Podatke o skupnih javnih naročilih, razen v primeru oddaje posameznega javnega naročila oddanega na podlagi okvirnega sporazuma, sporoči naročnik, ki je bil pooblaščen za izvedbo skupnega javnega naročila. Na poziv Ministrstva za javno upravo pooblaščeni naročnik sporoči tudi druge podatke o skupnem javnem naročanju, zlasti kateri naročniki so sodelovali v postopku skupnega javnega naročanja.

(2) O posameznih javnih naročilih, oddanih na podlagi okvirnega sporazuma sklenjenega v postopku skupnega javnega naročanja, sporoči podatke iz prejšnjega člena naročnik, kateremu se dobavi blago ali za katerega se izvede storitev ali gradnja. Naročnik sporoči podatke v skladu s četrtim odstavkom 3. člena tega pravilnika.

3. PREHODNA IN KONČNI DOLOČBI

Podatke o javnih naročilih, katerih vrednost je enaka ali večja od vrednosti iz drugega odstavka 17. člena ZJNVETPS in so bila oddana v letu 2008, naročnik sporoči v elektronski obliki na http://www.enarocanje.si/ do 28. februarja 2009.

Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o vrstah podatkov o oddanih javnih naročilih v preteklem letu na podlagi Zakona o javnem naročanju na vodnem, energetskem, transportnem področju in področju poštnih storitev in načinu njihovega zbiranja (Uradni list RS, št. 89/07).

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Povezane vsebine

Zastavite nam vprašanje

Vprašanja so na voljo le prijavljenim uporabnikom.
Napaka pri pošiljanju vprašanja.
Vprašanje lahko zastavijo samo prijavljeni uporabniki.
Vprašanje je prekratko.
Obogatite vprašanje z dodatnimi informacijami. Hvala!
Presegli ste kvoto vprašanj.
V trenutnem naročniškem obdobju ste porabili vsa vprašanja. Za dodatno svetovanje nas kontaktirajte.
Pri svetovanju zagotavljamo diskretnost in anonimnost.
Zahvaljujemo se za poslano vprašanje.
Potrudili se bomo, da vam odgovorimo čimprej!