Čistopis z vidnimi spremembami

Čistopisu je dodan prikaz, kjer imate spremembe vidne. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Spremembe".

Izberi paket

Čistopis z lažjim branjem členov

V posebnem prikazu čistopisa lahko besedilo sklicevanih členov berete že znotraj osnovnega člena. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Čistopis".

Izberi paket

Pri členih imate pojasnila

Če obstaja pojasnilo člena, ga dobite že pri njem. Imate več kot 2500 pojasnil FURS, ministrstev in strokovnjakov. Za prikaz pojasnil, kliknite na ikono desno poleg člena.

Izberi paket

Dodano imate kazalo predpisa

S kazalom lažje vidite strukturo predpisa in navigirate po njem.
Za prikaz kazala kliknite spodaj na "Kazalo".

Izberi paket

Lažje branje členov

"Branje člen v členu" vam v čistopisu omogoča branje besedila sklicevanih členov že znotraj osnovnega člena.

Izberi paket

POZOR: to ni najnovejša različica besedila

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost - PZDDV

DDV IN DRUGI PROMETNI DAVKI -

Velja od: Objavljeno:

Objavljeno v:

1. člen
V Pravilniku o izvajanju Zakona o davku na dodano vrednost (Uradni list RS, št. 17/04 in 45/04) se v 18. členu za dosedanjim besedilom, ki postane prvi odstavek tega člena, doda drugi odstavek, ki se glasi:
»(2) Če je za promet z neskupnostnim blagom v skladu z ZDDV predpisana oprostitev plačila DDV, se ta oprostitev nanaša tako na dobavo neskupnostnega blaga v Sloveniji kot tudi na pridobitev neskupnostnega blaga znotraj Skupnosti v smislu 3.a člena ZDDV.«
2. člen
19.a člen se spremeni tako, da se glasi:
»19.a člen
(prenos blaga v drugo državo članico in pridobitev blaga iz druge države članice z namenom vzpostavitve zaloge blaga, namenjene nadaljnji prodaji)
(1) Če davčni zavezanec prenese blago iz svojega podjetja v drugo državo članico z namenom vzpostaviti zalogo blaga pri kupcu, se takšen prenos blaga šteje za dobavo blaga v skladu s 7.a členom ZDDV takrat, ko se takšna transakcija v drugi državi članici obravnava kot pridobitev blaga znotraj Skupnosti.
(2) Če davčni zavezanec, identificiran za namene DDV v drugi državi članici, prenese blago iz svojega podjetja v drugi državi članici kupcu, ki je identificiran za namene DDV v Sloveniji, z namenom vzpostavitve zaloge blaga pri kupcu, se takšna transakcija obravnava kot pridobitev blaga znotraj Skupnosti takrat, ko kupec izvzame blago iz zaloge in opravi nadaljnjo prodajo blaga.
(3) Izraz »zaloge blaga pri kupcu« pomeni zaloge blaga, ki so v lasti prodajalca in skladiščene v skladišču kupca (lastnem ali najetem). Skladiščeno blago se ne sme uporabljati od trenutka, ko je dano v skladišče do trenutka, ko je prodano.
(4) Davčni zavezanec iz prvega odstavka tega člena je dolžan v svojem knjigovodstvu zagotoviti dovolj podrobne podatke za nadzor nad zalogami blaga, ki jih je vzpostavil pri svojem kupcu, še posebej pa:
1. državo članico, kamor je odposlal blago in v kateri je vzpostavil zalogo blaga;
2. identifikacijsko številko za DDV kupca, pri katerem je vzpostavil zalogo blaga, in ki mu jo je izdala država članica, v kateri je vzpostavil zalogo blaga;
3. datum odpošiljanja blaga v drugo državo članico;
4. datum, ko kupec prejme blago v svoje skladišče;
5. skupno vrednost blaga v zalogi v tolarjih;
6. opis blaga v zalogi;
7. količino blaga v zalogi in
8. datum, ko kupec izvzame blago iz zaloge in se šteje, da je opravljena dobava skladiščenega blaga.
(5) Kupec blaga iz drugega odstavka tega člena je dolžan v svojem knjigovodstvu zagotoviti dovolj podrobne podatke za nadzor nad zalogami blaga, ki jih ima v svojem skladišču, še posebej pa:
1. državo članico, iz katere je bilo blago odposlano;
2. identifikacijsko številko za DDV dobavitelja blaga, ki mu jo je izdala država članica, iz katere je bilo blago odposlano;
3. datum odpošiljanja blaga iz druge države članice;
4. datum, ko prejme blago v svoje skladišče;
5. skupno vrednost blaga v zalogi v tolarjih;
6. opis blaga v zalogi;
7. količino blaga v zalogi in
8. datum, ko izvzame blago iz zaloge in se šteje, da je opravljena pridobitev skladiščenega blaga.«
3. člen
V 24. členu se doda peti odstavek, ki se glasi:
»(5) Davčni organ vodi evidenco dobav novih prevoznih sredstev iz tretjega odstavka tega člena za namene izmenjave podatkov o dobavah novih prevoznih sredstev med državami članicami.«
4. člen
V 27. členu se doda tretji odstavek, ki se glasi:
»(3) Tuji osebi se ni potrebno identificirati za namene DDV, če na ozemlju Slovenije ne bo opravila obdavčenega prometa, od katerega bi morala v skladu z ZDDV obračunati DDV.«
5. člen
V 29. členu se doda četrti odstavek, ki se glasi:
»(4) Za storitve iz 18.a, 18.b, 18.c in 18.d člena ZDDV, ki jih opravi davčni zavezanec, ki nima sedeža v Sloveniji, je plačnik DDV v skladu s 3. točko prvega odstavka 12. člena ZDDV oseba, identificirana za namene DDV v Sloveniji, ki predloži izvajalcu storitve svojo identifikacijsko številko za DDV, na podlagi katere se kraj obdavčitve prenese v Slovenijo.«
6. člen
V 31. členu se za dosedanjim besedilom, ki postane prvi odstavek tega člena, doda drugi odstavek, ki se glasi:
»(2) Če se cestni prevoz potnikov ne opravi le po Sloveniji, se DDV obračuna od dela prevoza, ki je opravljen po Sloveniji. Za namene določitve dela prevoza, ki je opravljen po Sloveniji, mora davčni zavezanec celotno plačilo za opravljeno prevozno storitev razdeliti sorazmerno prevoženi razdalji po Sloveniji in prevoženi razdalji v drugih državah, na ozemlju katerih je bila opravljena storitev prevoza potnikov.«
7. člen
 Za 39. členom se doda nov 39.a člen, ki se glasi:
»39.a člen
19. člen ZDDV)" class="h4"> (
19. člen ZDDV)
Če je račun izdan v istem davčnem obdobju v katerem je opravljena dobava blaga oziroma opravljena storitev, nastane obveznost obračuna DDV na dan, ko je izdan račun.«
8. člen
 Za 40. členom se doda nov 40.a člen, ki se glasi:
»40.a člen
(obveznost obračuna DDV pri pridobivanju blaga znotraj Skupnosti)
(1) Če je bila opravljena pridobitev blaga, račun pa ni bil izdan do roka, ki je določen v drugem odstavku 19.a člena ZDDV, nastane obveznost obračuna DDV na petnajsti dan meseca, ki sledi mesecu, v katerem je bila opravljena pridobitev blaga.
(2) Če je bila opravljena pridobitev blaga in je bil račun izdan do roka, ki je določen v drugem odstavku 19.a člena ZDDV, nastane obveznost obračuna DDV na dan, ko je izdan račun.
(3) Če je bila opravljena pridobitev blaga in je bil izdan račun do roka, ki je določen v drugem odstavku 19.a člena ZDDV, oseba, ki opravi pridobitev blaga pa računa ne prejme do tega roka, nastane obveznost obračuna DDV na petnajsti dan meseca, ki sledi mesecu, v katerem je bila opravljena pridobitev blaga.«
9. člen
V 48. členu se doda deveti odstavek, ki se glasi:
»(9) Če so storitve, ki se opravijo na neskupnostnem blagu, medtem ko je blago v prostem skladišču, v prosti coni ali v carinskem skladišču, oproščene plačila DDV v skladu z 32. členom ZDDV, deklarant, ne glede na prvi do osmi odstavek tega člena, ne more zahtevati, da se vrednost teh storitev izključi iz davčne osnove za obračun DDV od uvoza blaga.«

Zakaj ne vidim vseh členov?

Naročniki vidijo tudi preostalih 19 členov.

Naročite se tukaj in pridobite dostop do vseh vsebin.
Če ste že naročnik se prijavite tukaj.

Naročite se
Povezane vsebine

Zastavite nam vprašanje

Vprašanja so na voljo le prijavljenim uporabnikom.
Napaka pri pošiljanju vprašanja.
Vprašanje lahko zastavijo samo prijavljeni uporabniki.
Vprašanje je prekratko.
Obogatite vprašanje z dodatnimi informacijami. Hvala!
Presegli ste kvoto vprašanj.
V trenutnem naročniškem obdobju ste porabili vsa vprašanja. Za dodatno svetovanje nas kontaktirajte.
Pri svetovanju zagotavljamo diskretnost in anonimnost.
Zahvaljujemo se za poslano vprašanje.
Potrudili se bomo, da vam odgovorimo čimprej!