Čistopis z vidnimi spremembami

Čistopisu je dodan prikaz, kjer imate spremembe vidne. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Spremembe".

Izberi paket

Čistopis z lažjim branjem členov

V posebnem prikazu čistopisa lahko besedilo sklicevanih členov berete že znotraj osnovnega člena. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Čistopis".

Izberi paket

Pri členih imate pojasnila

Če obstaja pojasnilo člena, ga dobite že pri njem. Imate več kot 2500 pojasnil FURS, ministrstev in strokovnjakov. Za prikaz pojasnil, kliknite na ikono desno poleg člena.

Izberi paket

Dodano imate kazalo predpisa

S kazalom lažje vidite strukturo predpisa in navigirate po njem.
Za prikaz kazala kliknite spodaj na "Kazalo".

Izberi paket

Lažje branje členov

"Branje člen v členu" vam v čistopisu omogoča branje besedila sklicevanih členov že znotraj osnovnega člena.

Izberi paket

POZOR: to ni najnovejša različica besedila

Pravilnik o pripravi konsolidirane premoženjske bilance države in občin

LOKALNA SAMOUPRAVA -

Velja od: Objavljeno:

Spremembe - samo spremenjeni členi

    1. Kazalo
POJASNILA K PREMOŽENJSKIM BILANCAM
21. člen
Posredni in neposredni uporabniki državnega in občinskega proračuna, ožji deli občin, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije in Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije priložijo k premoženjski bilanci obrazložitve sprememb postavk premoženjske bilance, katerih zneski se razlikujejo za več kot 50 milijonov tolarjev 40 tisoč eurov. Obrazložitve oddajo na obrazcu »Obrazložitev sprememb premoženjske bilance«, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za finance.
Občine na podlagi obrazložitev iz prejšnjega odstavka izdelajo in priložijo k premoženjski bilanci občine obrazložitve sprememb postavk premoženjske bilance občine, katerih zneski se razlikujejo za več kot 50 milijonov tolarjev 40 tisoč eurov. Obrazložitve oddajo na obrazcu »Obrazložitev sprememb premoženjske bilance«, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za finance.
Posredni in neposredni uporabniki državnega in občinskega proračuna, ožji deli občin, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije in Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije priložijo k premoženjski bilanci obrazložitve postavk bilance stanja, ki so jih pred sestavo premoženjske bilance medsebojno pobotali in podatke o stanju kratkoročnega in dolgoročnega dolga pred pobotom iz bilance stanja ter podatke o stanju dolga glede na ročnost dolga. Obrazložitve oddajo na obrazcu »Obrazložitev pobota in dolga za P1/P3«, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za finance.
Občine na podlagi obrazložitev iz prejšnjega odstavka izdelajo in priložijo k premoženjski bilanci občine zbirno pojasnilo o izvršenih pobotih neposrednih in posrednih uporabnikov občinskega proračuna. Obrazložitve oddajo na obrazcu »Obrazložitev pobota in dolga za P1/P3 ZBIR«, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za finance.
Občine priložijo k premoženjski bilanci občine obrazložitve pobota iz 15. člena tega pravilnika. Obrazložitve oddajo na obrazcu »Obrazložitev pobota za P5«, ki je objavljen na spletni strani Ministrstva za finance.
Priloga 2
METODOLOGIJA ZA IZPOLNITEV OBRAZCA PREMOŽENJSKA BILANCA POSREDNEGA UPORABNIKA PRORAČUNA
1. Vpiše se znesek sedanje vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev sedanje vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev (AOP 101-102).
2. Vpiše se znesek nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnihsredstev nabavne vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev, ki se izkazujejo na kontih skupine 00, v skladu zdoločbami
3. člena pravilnika o enotnem kontnem načrtu zaproračun, proračunske uporabnike in druge osebe javnega prava(Uradni list RS, št. 54/02 in 117/02 ; v nadaljevanju: pravilniko EKN).
3. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti neopredmetenihdolgoročnih sredstev popravka vrednosti neopredmetenih sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 01, vskladu z določbami
4. člena pravilnika o EKN.4. Vpiše se znesek sedanje vrednosti nepremičnin (AOP 104-105).
5. Vpiše se znesek nabavne vrednosti nepremičnin, ki seizkazujejo na kontih skupine 02, v skladu z določbami 5. členapravilnika o EKN.
6. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti nepremičnin, ki seizkazujejo na kontih skupine 03, v skladu z določbami 6. členapravilnika o EKN.
7. Vpiše se znesek sedanje vrednosti opreme in drugihopredmetenih osnovnih sredstev (AOP 107-108).
8. Vpiše se znesek nabavne vrednosti opreme in drugihopredmetenih osnovnih sredstev , ki se izkazujejo na kontihskupine 04, v skladu z določbami 7. člena pravilnika o EKN.9. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti opreme in drugihopredmetenih osnovnih sredstev, ki se izkazujejo na kontihskupine 05, v skladu z določbami 8. člena pravilnika o EKN.10. Vpiše se znesek vrednosti zalog, ki se izkazujejo na kontihskupin 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 in 37, v skladu z določbami 33.do 39.a člena pravilnika o EKN.11. Vpiše se znesek vrednosti dolgoročnih kapitalskih naložb dolgoročnih finančnih naložb, kise izkazujejo na kontih skupine 06, v skladu z določbami
9. členapravilnika o EKN.12. Vpiše se znesek dolgoročno danih posojil in depozitov, ki se izkazujejo na kontih skupine 07, v skladu z določbami
10. člena pravilnika o EKN, razen posojil iz prvega odstavka 6. člena oziroma prvega odstavka 7. člena pravilnika o pripravi konsolidirane premoženjske bilance države in občin (vnadaljevanju: pravilnik o PB ).
13. Vpiše se znesek dolgoročnih terjatev iz poslovanja, ki seizkazujejo na kontih skupine 08, v skladu z določbami 11. člena pravilnika o EKN, razen tistih iz prvega odstavka 6. členaoziroma prvega odstavka 7. člena pravilnika o PB.
14. Vpiše se znesek denarnih sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupin 10 in 11, v skladu z določbami 13. in 14. člena pravilnikao EKN.
15. Vpiše se znesek kratkoročnih terjatev, ki se izkazujejo nakontih skupin 12, 13, 15, 16 in 17, v skladu z določbami 15.,16., 18., 19. in 20. člena pravilnika o EKN ter znesekvrednostnic, ki se izkazujejo v okviru skupine 19 v skladu zdoločbami prvega odstavka
22. člena pravilnika o EKN.16. Vpiše se znesek terjatev iz prvega oziroma drugega odstavka4. člena pravilnika o PB, ki se izkazujejo na kontih skupin 07,08 in 14.
17. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 100,103, 106, 109, 110, 111, 112, 113, 114 in 115.
18. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 90, v skladu z določbami 61. člena pravilnika o EKN, zmanjšan za znesek ugotovljen v skladu s četrtim odstavkom 6. člena oziroma četrtim odstavkom 7. člena pravilnika o PB. V tej zaporedni številki se lahko pojavi podatek le pri javnih skladih.
19. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 94, v skladu z določbami 65. členapravilnika o EKN, zmanjšan ali povečan za razliko, ugotovljeno vskladu s četrtim in petim odstavkom 6. oziroma 7. členapravilnika o PB.
20. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 98, v skladu z določbami 68. členapravilnika o EKN, zmanjšan ali povečan za razlike ugotovljene vskladu s 6. oziroma 7. členom pravilnika o PB. Tako ugotovljeniznesek se poveča za zneske obveznosti do virov sredstev , ki jihposredni uporabnik proračuna izkazuje na kontih skupin 92 in 93.
21. Pod to zaporedno številko izkažejo podatek le javni skladi,in sicer znesek rezervacij, oblikovanih za kreditna tveganja nakontih skupine 91, v skladu z določbami 62. člena pravilnika oEKN.
22. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 96, v skladu z določbami 66. členapravilnika o EKN, razen prejetih posojil iz prvega odstavka 6.člena oziroma prvega odstavka 7. člena pravilnika o PB.
23. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 97, v skladu z določbami 67. členapravilnika o EKN, razen obveznosti iz prvega odstavka 6. členaoziroma prvega odstavka 7. člena pravilnika o PB.
24. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupin 20, 21, 22, 23, 25 in 26, v skladu zdoločbami 23., 24., 25., 26., 28. in 29. člena pravilnika o EKN.
25. Vpiše se znesek obveznosti iz prvega oziroma drugega odstavka 4. člena pravilnika o PB, ki se izkazujejo na kontih skupin 24,96 in 97.
26. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 117,118, 119, 120, 121, 122, 123 in 124.
Priloga 4
METODOLOGIJA ZA IZPOLNITEV OBRAZCA PREMOŽENJSKA BILANCA NEPOSREDNEGA UPORABNIKA PRORAČUNA
1. Vpiše se znesek sedanje vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev sedanje vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev (AOP 151-152).
2. Vpiše se znesek nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev nabavne vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev, ki se izkazujejo na kontih skupine 00, v skladu zdoločbami
3. člena pravilnika o enotnem kontnem načrtu zaproračun, proračunske uporabnike in druge osebe javnega prava(Uradni list RS, št. 54/02 in 117/02; v nadaljevanju: pravilnik oEKN).
3. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev popravka vrednosti neopredmetenih sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 01, vskladu z določbami 4. člena pravilnika o EKN.
4. Vpiše se znesek sedanje vrednosti nepremičnin (AOP 154-155).5. Vpiše se znesek nabavne vrednosti nepremičnin, ki se izkazujejo na kontih skupine 02, v skladu z določbami 5. členapravilnika o EKN.
6. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti nepremičnin, ki seizkazujejo na kontih skupine 03, v skladu z določbami 6. člena pravilnika o EKN.
7. Vpiše se znesek sedanje vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev (AOP 157-158).
8. Vpiše se znesek nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev , ki se izkazujejo na kontih skupine 04, v skladu z določbami 7. člena pravilnika o EKN.
9. Vpiše se znesek popravka nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev, ki se izkazujejo na kontihskupine 05, v skladu z določbami 8. člena pravilnika o EKN.
10. Vpiše se znesek terjatev za sredstva dana v upravljanje (AOP160+161+162+163).
11. Vpiše se znesek terjatev za sredstva dana v upravljanje posrednim in neposrednim uporabnikom državnega proračuna, ki se izkazujejo na kontih skupine 09, v skladu z določbami 12. člena pravilnika o EKN.
12. Vpiše se znesek terjatev za sredstva dana v upravljanje posrednim in neposrednim uporabnikom občinskega proračuna, ki se izkazujejo na kontih skupine 09, v skladu z določbami 12. členapravilnika o EKN.
13. Vpiše se znesek terjatev za sredstva dana v upravljanjejavnim podjetjem v lasti države.
14. Vpiše se znesek terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem v lasti občine.
15. Vpiše se znesek vrednosti zalog, ki se izkazujejo na kontih skupin 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 in 37, v skladu z določbami 33. do 39.a člena pravilnika o EKN.
16. Vpiše se znesek dolgoročnih kapitalskih  naložb  dolgoročnih finančnih naložb, ki se kot namensko premoženje prenese javnim skladom in drugim pravnim osebam javnega prava, ki je v njihovi lasti, ter se izkazujejo na kontih podskupin 066 in 067, v skladu z 9. členom pravilnika o EKN.
17. Vpiše se znesek dolgoročnih kapitalskih naložb dolgoročnih finančnih naložb, ki seizkazujejo na kontih podskupin 060, 061, 062, 063, 064, 065 in 069, v skladu z določbami 9. člena pravilnika o EKN.
18. Vpiše se znesek dolgoročno danih posojil in depozitov, ki se izkazujejo na kontih skupine 07, v skladu z določbami 10. člena pravilnika o EKN, razen posojil iz prvega odstavka 9. člena oziroma prvega odstavka 10. člena pravilnika o pripravi konsolidirane premoženjske bilance države in občin (v nadaljevanju: pravilnik o PB).
19. Vpiše se znesek dolgoročnih terjatev iz poslovanja, ki se izkazujejo na kontih skupine 08, v skladu z določbami 11. člena pravilnika o EKN, razen terjatev iz prvega odstavka 9. člena oziroma prvega odstavka 10. člena pravilnika o PB.
20. Vpiše se znesek denarnih sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupin 10 in 11, v skladu z določbami 13. in 14. člena pravilnika o EKN.
21. Vpiše se znesek kratkoročnih terjatev, ki se izkazujejo na kontih skupin 12, 13, 15, 16 in 17, v skladu z določbami 15.,16., 18., 19. in 20. člena pravilnika o EKN, ter znesek vrednotnic, ki se izkazujejo v okviru skupine 19 v skladu z določbami prvega odstavka 22. člena pravilnika o EKN.
22. Vpiše se znesek terjatev iz prvega oziroma drugega odstavka 4. člena pravilnika o PB, ki se izkazujejo na kontih skupin 07, 08 in 14.
23. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 150,153, 156, 159, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 in 171.
24. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 90, v skladu z določbami 61. člena pravilnika o EKN, zmanjšan za znesek ugotovljen v skladu s četrtim odstavkom 9. člena oziroma četrtim odstavkom 10. člena pravilnika o PB.
25. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 98, v skladu z določbami 68. člena pravilnika o EKN zmanjšan ali povečan za razlike ugotovljene vskladu z določbami 9. oziroma 10. člena pravilnika o PB. Tako ugotovljeni znesek se poveča za zneske obveznosti do virov sredstev, ki jih neposredni uporabnik proračuna izkazuje na kontih skupine 92.
26. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 91, v skladu z določbami 62. členapravilnika o EKN. Podatke vpišeta le Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije in Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije.
27. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki se izkazujejo na kontih skupine 96, v skladu z določbami 66. člena pravilnika o EKN, razen prejetih posojil iz prvega odstavka 9. člena oziroma prvega odstavka 10. člena pravilnika o PB.
28. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupine 97, v skladu z določbami 67. člena pravilnika o EKN, razen prejetih posojil iz prvega odstavka 9.člena oziroma prvega odstavka 10. člena pravilnika o PB.
29. Vpiše se znesek obveznosti do virov sredstev, ki seizkazujejo na kontih skupin 20, 21, 22, 23, 25 in 26, v skladu zdoločbami 23., 24., 25., 26., 28. in 29. člena pravilnika o EKN.
30. Vpiše se znesek obveznosti iz prvega oziroma drugega odstavka 4. člena pravilnika o PB, ki se evidentirajo na kontih skupin 24, 96 in 97.
31. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 173, 174, 175, 176, 177, 178 in 179.
Priloga 6
METODOLOGIJA ZA IZPOLNITEV OBRAZCA PREMOŽENJSKA BILANCA OBČINE
Pred sestavo premoženjske bilance občine se sestavi na obrazcu "Premoženjska bilanca neposrednega uporabnika proračuna", ki jepriloga 3 pravilnika o pripravi konsolidirane premoženjskebilance države in občin (v nadaljevanju: pravilnik o PB), delna premoženjska bilanca občine (v nadaljevanju: premoženjska bilanca proračuna), v skladu z določbami 14. člena pravilnika o PB. Pri izkazovanju posameznih postavk v premoženjski bilanci proračuna se upoštevajo opredelitve teh postavk iz metodologije za izpolnitev obrazca premoženjska bilanca neposrednega uporabnika proračuna, ki je priloga 4 pravilnika o PB. Znesek dolgoročno razmejenih prihodkov, ki se v poslovnih knjigah proračuna izkazuje v okviru skupine kontov 92, se v premoženjski bilanci proračuna prišteje k znesku splošnega sklada. Obrazložitev metodologije za izpolnitev obrazca premoženjska bilanca občine:
1. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev sedanje vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejite iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
2. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev nabavne vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
3. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev popravka vrednosti neopredmetenih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
4. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti nepremičnin izpremoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
5. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
6. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
7. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračunain premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
8. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
9. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
10. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
11. V tej zaporedni številki ni podatka.
12. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. členapravilnika o PB.
13. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti zalog iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
14. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti dolgoročnih kapitalskih naložb dolgoročnih finančnih naložb iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
15. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno danih posojil in depozitov iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
16. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih terjatev iz poslovanja iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
17. Vpiše se seštevek zneskov denarnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
18. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih terjatev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
19. Vpiše se seštevek zneskov drugih terjatev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
20. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 200, 203, 206, 209, 212, 213, 214, 215, 216, 217 in 218.
21. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev -splošni sklad iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB, zmanjšanoziroma povečan za razliko iz drugega odstavka 15. člena pravilnika o PB.
22. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev - rezervni sklad iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
23. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno prejetih posojil iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
24. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih obveznosti iz poslovanja iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
25. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih obveznosti iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
26. Vpiše se seštevek zneskov drugih obveznosti iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 15. člena pravilnika o PB.
27. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 220, 221, 222, 223, 224 in 225.
Priloga 8
METODOLOGIJA ZA IZPOLNITEV OBRAZCA PREMOŽENJSKA BILANCA DRŽAVE
Pred sestavo premoženjske bilance države se sestavi na obrazcu "Premoženjska bilanca neposrednega uporabnika proračuna", ki jepriloga 3 pravilnika o pripravi konsolidirane premoženjske bilance države in občin (v nadaljevanju: pravilnik o PB), delna premoženjska bilanca države (v nadaljevanju: premoženjska bilanca proračuna) v skladu z določbami 17. člena pravilnika o PB. Pri izkazovanju posameznih postavk v premoženjski bilanci proračuna se upoštevajo opredelitve teh postavk iz metodo logije za izpolnitev obrazca premoženjska bilanca neposrednega uporabnika proračuna, ki je priloga 4 pravilnika o PB. Znesek dolgoročno razmejenih prihodkov, ki se v poslovnih knjigah proračuna izkazuje v okviru skupine kontov 92, se v premoženjski bilanci proračuna prišteje k znesku splošnega sklada. Obrazložitev metodologije za izpolnitev obrazca premoženjska bilanca države:
1. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev sedanje vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
2. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev nabavne vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
3. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev popravka vrednosti neopredmetenih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
4. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
5. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
6. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
7. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
8. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračunain premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
9. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
10. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
11. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
12. V tej zaporedni številki ni podatka.
13. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti zalog iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
14. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti dolgoročnih kapitalskih naložb dolgoročnih finančnih naložb iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
15. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno danih posojil in depozitov iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
16. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih terjatev iz poslovanja iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
17. Vpiše se seštevek zneskov denarnih sredstev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
18. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih terjatev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
19. Vpiše se seštevek zneskov drugih terjatev iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
20. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 250, 253, 256, 259, 262, 263, 264, 265, 266, 267 in 268.
21. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev - splošni sklad iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB, zmanjšan oziroma povečan za razliko iz drugega odstavka 18. člena pravilnika o PB.
22. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev - rezervni sklad iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
23. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno prejetih posojil iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
24. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih obveznosti iz poslovanja iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
25. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih obveznosti iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
26. Vpiše se seštevek zneskov drugih obveznosti iz premoženjske bilance proračuna in premoženjskih bilanc navedenih v prvem odstavku 18. člena pravilnika o PB.
27. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 270, 271, 272, 273, 274 in 275.
Priloga 10
METODOLOGIJA ZA IZPOLNITEV OBRAZCA KONSOLIDIRANA PREMOŽENJSKA BILANCA DRŽAVEIN OBČIN
1. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev sedanje vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
2. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev nabavne vrednosti neopredmetenih sredstev in dolgoročnih aktivnih časovnih razmejitev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
3. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti neopredmetenih dolgoročnih sredstev popravka vrednosti neopredmetenih sredstev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
4. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
5. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
6. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti nepremičnin iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
7. Vpiše se seštevek zneskov sedanje vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
8. Vpiše se seštevek zneskov nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
9. Vpiše se seštevek zneskov popravka nabavne vrednosti opreme in drugih opredmetenih osnovnih sredstev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
10. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
11. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjske bilance države.
12. Vpiše se seštevek zneskov terjatev za sredstva dana v upravljanje javnim podjetjem iz premoženjskih bilanc občin.
13. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti zalog iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
14. Vpiše se seštevek zneskov vrednosti dolgoročnih kapitalskih naložb dolgoročnih finančnih naložb iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
15. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno danih posojil in depozitov iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
16. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih terjatev iz poslovanja iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
17. Vpiše se seštevek zneskov denarnih sredstev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
18. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih terjatev iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
19. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 300, 303, 306, 309, 312, 313, 314, 315, 316 in 317.
20. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev - splošni sklad iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin, zmanjšan oziroma povečan za razliko iz drugega odstavka 20. člena pravilnika o PB.
21. Vpiše se seštevek zneskov obveznosti do virov sredstev - rezervni sklad iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
22. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročno prejetih posojil iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
23. Vpiše se seštevek zneskov dolgoročnih obveznosti iz poslovanja iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
24. Vpiše se seštevek zneskov kratkoročnih obveznosti iz premoženjske bilance države in premoženjskih bilanc občin.
25. Vpiše se seštevek zneskov izkazanih pod AOP številkami: 319, 320, 321, 322 in 323.
Povezane vsebine

Zastavite nam vprašanje

Vprašanja so na voljo le prijavljenim uporabnikom.
Napaka pri pošiljanju vprašanja.
Vprašanje lahko zastavijo samo prijavljeni uporabniki.
Vprašanje je prekratko.
Obogatite vprašanje z dodatnimi informacijami. Hvala!
Presegli ste kvoto vprašanj.
V trenutnem naročniškem obdobju ste porabili vsa vprašanja. Za dodatno svetovanje nas kontaktirajte.
Pri svetovanju zagotavljamo diskretnost in anonimnost.
Zahvaljujemo se za poslano vprašanje.
Potrudili se bomo, da vam odgovorimo čimprej!