Čistopis z vidnimi spremembami

Čistopisu je dodan prikaz, kjer imate spremembe vidne. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Spremembe".

Izberi paket

Čistopis z lažjim branjem členov

V posebnem prikazu čistopisa lahko besedilo sklicevanih členov berete že znotraj osnovnega člena. Kliknite spodaj pod nazivom predpisa na zavihek "Čistopis".

Izberi paket

Pri členih imate pojasnila

Če obstaja pojasnilo člena, ga dobite že pri njem. Imate več kot 2500 pojasnil FURS, ministrstev in strokovnjakov. Za prikaz pojasnil, kliknite na ikono desno poleg člena.

Izberi paket

Dodano imate kazalo predpisa

S kazalom lažje vidite strukturo predpisa in navigirate po njem.
Za prikaz kazala kliknite spodaj na "Kazalo".

Izberi paket

Lažje branje členov

"Branje člen v členu" vam v čistopisu omogoča branje besedila sklicevanih členov že znotraj osnovnega člena.

Izberi paket

Najnovejša različica besedila

Pravilnik o določitvi obsega sredstev za plačilo delovne uspešnosti iz naslova prodaje blaga in storitev na trgu ter o določitvi nejavnih prihodkov pri izvajanju javne službe, ki se štejejo v prihodke iz prodaje blaga in storitev na trgu, v javnih zavodih, javnih skladih in agencijah na področju kulture ter na Radiu in televiziji Slovenija

KULTURA IN UMETNOST -

Velja od: Objavljeno:

Čistopis - neuradno prečiščeno besedilo

    1. Kazalo
(vsebina)

Ta pravilnik določa obseg sredstev, namenjen za plačilo delovne uspešnosti iz naslova razlike med prihodki in odhodki pri prodaji blaga in storitev na trgu ter nejavne prihodke iz opravljanja javne službe in njihov obseg, namenjen plačilu delovne uspešnosti zaposlenih javnih uslužbencev, v javnih zavodih, javnih skladih in javnih agencijah na področju kulture ter medijev.

(obseg)

(1) Za plačilo delovne uspešnosti iz naslova prodaje blaga in storitev na trgu se lahko nameni največ 50 odstotkov razlike med prihodki in odhodki preteklega leta, ki jih ima javni zavod, javni sklad oziroma javna agencija iz naslova prodaje blaga in storitev na trgu.

(2) Za plačilo delovne uspešnosti iz naslova prodaje blaga in storitev javnih zavodov, javnih skladov oziroma javnih agencij na vseh področjih kulturnih dejavnosti v javnem sektorju v Republiki Sloveniji na trgu, se lahko nameni tudi nejavne prihodke iz izvajanja javne službe, in sicer v višini:

  • največ 25 odstotkov nejavnih prihodkov iz preteklega leta v knjižnicah in arhivih,
  • največ 15 odstotkov nejavnih prihodkov iz preteklega leta v gledališčih, muzejih, galerijah, kulturnih domovih, v Slovenski filharmoniji, Narodni in univerzitetni knjižnici, Javnem skladu Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, Filmskem skladu Republike Slovenije, Javni agenciji za knjigo Republike Slovenije in na Radio televiziji Slovenija,
  • največ 10 odstotkov nejavnih prihodkov iz preteklega leta v zavodih za varstvo kulturne dediščine, Arboretumu Volčji potok, Filmskem studiu Viba film in v Kobilarni Lipica.
(opredelitev)

(1) Med nejavne prihodke iz naslova izvajanja javne službe, ki se jih lahko nameni za plačilo delovne uspešnosti iz drugega odstavka prejšnjega člena, štejejo nejavni prihodki od:

  • vstopnin in abonmajev,
  • plačil za odkupe predstav in razstav,
  • prodaje publikacij v okviru javne službe,
  • prodaje replik in promocijskega materiala v okviru javne službe,
  • članarin in zamudnin v knjižnicah,
  • kotizacij za seminarje in strokovna srečanja v okviru javne službe,
  • plačil za uporabo blagovnih znamk, podob in drugih pravic iz intelektualne lastnine, vezane na javno službo v kulturi,
  • fotokopiranja, mikrofilmanja, snemanja in digitaliziranja gradiva ter dostopa do zbirk,
  • licenčnin,
  • odstopa pravic za predvajanje filmov,
  • izvajanja del iz drugega in četrtega odstavka 85. člena ter četrtega odstavka 91. člena Zakona o varstvu kulturne dediščine (Uradni list RS, št. 16/08), pri muzejih pa tudi izvajanja konservatorsko-restavratorskih del na premični kulturni dediščini, če se dela financirajo iz državnega proračuna, ki ni namenjen kulturi,
  • sponzorjev in donatorjev iz Slovenije in tujine za javno službo,
  • gospodarskih družb, ki jih ustanovitelj ustanovi za prevzem gospodarskega dela dejavnosti javnih zavodov z namenom, da javnemu zavodu odvajajo sredstva za delovanje in razvoj javnega zavoda,
  • oglaševanja v okviru izvajanja javne službe in javnega medijskega programa,
  • televizijskega glasovanja.

(2) V primeru spora zaradi nejasnosti ali se določena vrsta prihodkov iz izvajanja javne službe šteje med nejavne prihodke, o uvrstitvi med nejavne prihodke odloči ministrica, pristojna za kulturo.

(izkazovanje prihodkov za plačilo delovne uspešnosti)

(1) Obseg sredstev in viri financiranja za plačilo delovne uspešnosti iz naslova prodaje na trgu in iz naslova nejavnih prihodkov iz izvajanja javne službe se za posamezno poslovno leto izkazujejo na obrazcu, ki je določen v prilogi 1, ki je sestavni del tega pravilnika.

(2) Uporabnik proračuna predloži obrazec iz prejšnjega odstavka organu upravljanja skupaj z letnim poročilom.

(3) Letno poročilo, ki ga je sprejel organ upravljanja, skupaj z obrazcem iz prvega odstavka uporabnik proračuna v 30 dneh od sprejetja pošlje ustanovitelju.

PREHODNA IN KONČNA DOLOČBA
(prenehanje pravilnika)

Z datumom začetka veljavnosti tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o določitvi obsega sredstev za plačilo delovne uspešnosti iz naslova prodaje blaga in storitev na trgu ter o določitvi nejavnih prihodkov pri izvajanju javne službe, ki se štejejo v prihodke iz prodaje blaga in storitev na trgu, v javnih zavodih in agencijah na področju kulture ter na Radiu in televiziji Slovenije (Uradni list RS, št. 7/09).

(začetek veljavnosti)

Ta pravilnik začne veljati 1. januarja 2010.

Povezane vsebine

Zastavite nam vprašanje

Vprašanja so na voljo le prijavljenim uporabnikom.
Napaka pri pošiljanju vprašanja.
Vprašanje lahko zastavijo samo prijavljeni uporabniki.
Vprašanje je prekratko.
Obogatite vprašanje z dodatnimi informacijami. Hvala!
Presegli ste kvoto vprašanj.
V trenutnem naročniškem obdobju ste porabili vsa vprašanja. Za dodatno svetovanje nas kontaktirajte.
Pri svetovanju zagotavljamo diskretnost in anonimnost.
Zahvaljujemo se za poslano vprašanje.
Potrudili se bomo, da vam odgovorimo čimprej!